26 Тра Опублікував manager

стандарт 5G

Технології та ключові показники стандарту 5G

Консорціум 3GPP (The 3rd Generation Partnership Project) займається стандартизацією мереж стільникового зв’язку. У 2015 році організація почала просування специфікації 5G-NR (New Radio). Це технологія радіодоступу для мереж рухомого зв’язку 5-го покоління. Зв’язку пред’являлися специфічні вимоги з досить широким запасом на майбутнє телекомунікацій, супутніх інформаційних технологій.

Якщо все піде, як і було задумано при впровадженні, то вже до 2024 року до 30% мобільного трафіку будуть використовувати пристрої з підтримкою 5G, а частка телефонії по світу складе 15%. При цьому буде значно переглянуто економіка стільникових мереж: прогнози обіцяють збільшення швидкості в 40 разів при багаторазовому зменшенні вартості доставки. Сьогодні ринок користувацького обладнання (User Equipment, або UE) починає аналізувати попит і вести розробки пристроїв із застосуванням технології 5G.

Прогноз впровадження 5G в ‘СНД’ та Україні

На даний момент через проблеми, що виникла в світі у зв’язку з пандемією короновірусу, спостерігається деякий спад з впровадженням 5G технології, але, сподіваємося, це тимчасове явище і все стане на свої місця. Збільшення попиту на швидкий зв’язок, швидкісний обмін інформацією та заміну деяких сегментів економіки на повністю дистанційну форму в зв’язку з обмеженням особистого спілкування може привести, навпаки, до більш швидкому впровадженню, ніж планувалося.

Рекомендовані вимоги до мереж нового покоління. Розробляючи концепцію зв’язку майбутнього, 3GPP визначила основні напрямки, що забезпечуються цим зв’язком. До мереж нового покоління є рекомендовані вимоги, і вони такі:

 – пікова швидкість передачі даних на лінії прийом (Downlink) – 20 Гбіт / сек. (спектральна ефективність 30 біт / с / Гц);
 – пікова швидкість передачі даних на лінії відправка (Uplink) – 10 Гбіт / с (спектральна ефективність 15 біт / с / Гц);
 – мінімальна затримка в підсистемі радіодоступу для сервісів URLLC – 0,5 мс, для сервісів eMBB – 4 мс;
 – максимальна щільність підключених до мережі в міських умовах пристроїв зі світу IoT – 1 000 000 пристроїв / кв. км;
 – автономна робота пристроїв зі світу IoT без підзарядки акумулятора протягом 10 років;
 – підтримка мобільності при максимальній швидкості пересування об’єктів 500 км / ч.

Потреби користувача перекриваються сценаріями надання послуг споживачеві. Технології, задіяні в сценаріях, доповнюють і перекривають один одного для досягнення найкращого результату. Показники роботи мереж 5G в рекомендаціях до стандарту можуть перешкоджати один одному: наприклад, пікова швидкість передачі даних і автономність просто несумісні і навіть є взаємовиключними. Але тим не менше все зводиться до роботи за трьома основними сценаріями специфікації:

– eMBB (enhanced Mobile Broadband), надширокосмугові мобільний зв’язок;
– URLLC (Ultra-Reliable Low Latency Communication), наднадійних зв’язок з низькими затримками;
– mMTC (Massive Machine-Type Communications), масова межмашинного зв’язок.

Реалізація та взаємодія мереж і UE стають можливими завдяки супутнім технологіям. Деякі технології, які використовуються в стандарті, не є революційними і вже були відомі і частково застосовувалися, а деякі будуть застосовуватись тільки в рамках 5G, точніше, вони повністю сформувалися завдяки вимогам стандарту.

mMTC
Не знаю кому як, але мені сценарій mMTC для машинного взаємодії вже не здається чимось з області фантастики. Хоча десяток років тому про це можна було тільки мріяти. Тут система будується на мінімальному втручанні людини. Автоматизація всіх процесів заворожує можливостями. До пристроїв mMTC відносяться різні лічильники та датчики. Газ, вода, електрика – все може бути враховано і управляється дистанційно. Це відноситься не тільки до датчиків контролю. Сегмент систем контролю і обліку повністю може взаємодіяти з будь-якими пристроями і працювати в будь-який зв’язці. Це відкриває величезні можливості машинної інтеграції будь-якого рівня IoT-пристроїв. mMTC машинного взаємодії не вимагає величезних швидкостей і наднизьких затримок, тут більше важливі автономність і множинні підключення в мережі. Сьогодні вже досить багато вбудованих модулів 5G, і з розвитком мереж модельний ряд буде тільки збільшуватися.

mMTC

Заявлена ​​автономна робота як модулів, так і мікросхем, використовувана в самостійних пристроях, прагне до рекомендованих показниками. Особливо це актуально для систем, що використовують технологію LPWA (Low Power Wide Area). Тут стоїть завдання забезпечити якомога більш тривалу роботу пристрою, і досягається це наднизьким споживанням в автономному режимі. Але в той же час кінцевий продукт повинен бути дешевим і масовим. mMTC і NB-IoT (Narrow Band Internet of Things).

Широкосмуговий і високошвидкісний зв’язок, безсумнівно, потрібний і на 5G є попит. Існуючі мережі LTE, здавалося б, задовольняють за швидкістю споживача але це покіщо. Нові додатки і можливості пристроїв потребують постійного розвитку і оновлень отже вже скоро 4G LTE буде замало.

Bymanager

Google Sale Prod

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *