11 Тра Опублікував manager

Як вибрати репітер

Як правильно вибрати, купити і встановити репітер стільникового зв’язку GSM, 3G, 4G ? Постараюся в даній статті описати алгоритм підбору репітерів стільникового зв’язку. Стаття написана для простого користувача не профі і тих, хто хоче трохи розібратися в даному питанні.

Як вибрати підсилювач мобільного сигналу

Отже …

У репітерів є два основних параметри:

1) Діапазон (діапазонів буває декілька);

2) Коефіцієнт посилення і вихідна потужність (одне випливає з іншого).

Якщо ваша мета просто вирішити питання неякісного зв’язку, пропонуємо перейти в розділ покупки готових комплектів  підсилювачів.

Продовжуємо …

Вибір діапазону репітера
У стільникових операторів на сьогодні 5 частотних діапазонів – 800, 900, 1800, 2100 і 2600 МГц. Таблиця розподілу стандартів зв’язку щодо кожного діапазону виглядає так:

Стандарти зв'язку України

Правило №1: Всі сучасні телефони завжди «чіпляються» за більш високий стандарт, який є в даній точці прийому. Наприклад, якщо посилити сигнал 2G / GSM, а в приміщення заходить з вулиці слабкий 3G, то телефон буде ігнорувати потужний сигнал GSM і буде продовжувати сидіти на слабкому 3G. З 4G аналогічна ситуація по відношенню до 3G.

Багато хто задає питання – «а у нас WiFi є, навіщо нам 3G, 4G?”. Наявність WiFi ніяк не впливає на вибір репитера для посилення голосового зв’язку!

До речі, в багатьох регіонах стільникові оператори стали запускати «голос» і в 4G, але процес розтягнеться на 2019-2020 роки. У Киеві на багатьох БС операторів вже запустили голос в 4G стандарті.

Правило №2: Якщо в приміщення заходить один стандарт на різних частотах, то телефон завжди вибирає більш високу частоту. Наприклад, 3G присутній в приміщенні на частоті 900 і 2100 МГц. Телефон, природно, буде вибирати 2100 МГц, навіть якщо він дуже слабкий (до рівня -100 дБм).

 

Як робити виміри стільникового сигналу?
Якщо у Вас Android версії 6 і нижче, то читаємо цю статтю.

Якщо айфон, то цю статтю.

Але найпростіший варіант, це якщо у Вас версія Android 7.0 і вище.

Лякатися не треба. Там все просто.

Приклад того, як повинні бути проведені виміри:

 Точка передбачуваної установки зовнішньої антени (дах або фасад):

2G – 1800 МГц, -75 дБ,

3G – 2100 МГц, -81 дБ,

4G – 2600 МГц, -96 дБ.

Всередині приміщення:

2G – 1800 МГц, -92 дБ,

3G – 2100 МГц, -98 дБ,

4G – 1800 МГц, -95 дБ.

 

Висновки до нашого прикладу: Телефон в режимі 2G / GSM «сидить» всередині приміщення тільки на 1800 частоті. Отже, посилювати 900-й діапазон необхідності немає! У режимі 3G сидить на 2100-й частоті. У режимі 4G телефон сидить всередині приміщення на 1800 МГц. Відповідно, в нашому випадку для даного оператора буде правильним вибрати ретрансляція з діапазонами 1800/2100.

І такий розрахунок необхідно зробити для кожного оператора!

Якщо з підбором складно, то надішліть нам виміри, опишіть ситуацію і ми підберемо для Вас рішення.

 

Якої потужності вибрати підсилювач?
(Можна пропустити цей занудний розділ, краще напишіть або зателефонуйте інженеру нашому і розкажіть виміри свої і площа необхідну для покриття).

Розглянемо приклад №1:

 

Схема підключення репітора
 

 

У даній системі використовується дві внутрішніх антени. Одна покриває площу 25 * 6 = 150 кв.м. (Яка 14 дБм на виході видає), а друга 50 * 6 = 300 кв.м. (17 дБм на виході). Для розподілу сигналу був обраний несиметричний дільник з боковим загасанням на 10 дБ і по прямій з загасанням 1 дБ. Вибираються такі подільники для раціонального розподілу потужності сигналу.

Деякі особливості при установці репитеров GSM, 3G, 4G
Намагайтеся, щоб на вхід репитера приходили сигнали від всіх операторів приблизно однакового рівня. Інакше можуть вийти різні радіуси дії від внутрішньої антени для кожного оператора.


Настройка антени репітера
 

У заміських будинках намагайтеся вішати прийомну антену якомога вище – це дозволить Вам використовувати потужність підсилювача на максимум. Кожен метр вгору має значення! А в місті це правило далеко не завжди виконується.

Установка антени зв'язку
Установка антени зв’язку

 

Якщо в системі більш 20м кабелю, то беріть марку кабелю не тонше 8D-FB.

 

Усилення мобільного сигналу
Усилення мобільного сигналу

 

Що стосується міських офісів – намагайтеся встановлювати внутрішню антену в кожну кімнату! Перевірено багатим особистим досвідом.

 

Кругова антена
Кругова антена

 

Для офісів, як правило, слід вибирати репітери з діапазонами 1800/2100, 2100/2600 або навіть 1800/2100/2600. А 900-ю частоту в офісі ставити безглуздо. Винятки – цоколь, підземні паркінги тай 900Мгц використовують як правило в містах з маленькою щільністю населення, як от села а траси там де немає великого скупчення людей.
Для офісів на цокольному поверсі, де з вулиці не заходить 2100 МГц, слід ставити ретрансляція 1800. У цьому діапазоні буде і 2G / GSM, і 4G / LTE, тобто одним пострілом двох зайців.
У заміських будинках практично будь-який варіант можна зустріти. Для дачних будиночків, що знаходяться далеко від цивілізації (коли зв’язок в будинку відсутня зовсім), в 97% випадків підійде ретрансляція 900-го діапазону, але завжди краще перевірити ще раз вимірами. До речі, останнім часом набирає обертів 4G / 900 LTEна частоті 900 МГц, але поки це в планах операторів. Швидкість невисока через вузьку ширину смуги, але краще ніж нічого.
Не купуйте дешеві підсилювачі. Вони навіть якщо і будуть працювати, не купуйте дешеві підсилювачі, тому що вони створюють перешкоду для базових станцій стільникових операторів.

 

Якщо ви вже купили репітер і будете ставити самостійно зверніть увагу на наступні слайди нижче. Памятайте зовнішня антена повинна бути якомога далі від підсилювача і внутрішньої антени щоб не було частотного кільця, тобто підсилювач уловлює свій же сигнал і знову його підсилює це може призвести до виходу підсилювача з ладу, плюс ви глушите сигнал оператора і як наслідок до вас може навідатися держ частот інспекція, бо ви заглушили чийсь сигнал.

 

Популярна помилка при установці репіторів в заміських будинках

Правильне встановлення репітера
Правильне встановлення репітера

 

Основне завдання уникнути «закільцювання» сигналу між зовнішньою і будь-якої з внутрішніх антен, тобто зовнішню антену треба якомога далі розташувати від будь-якої з внутрішніх.

Поширена помилка при установці репіторів в офісах, квартирах, кафе. Ще один приклад:

 

Правильне встановлення репітера
Правильне встановлення репітера

 

 
Бувають випадки, що офіс складається з однієї кімнати і крім як розташувати антену за вікном цієї кімнати немає варіантів. У таких випадках, краще виносити зовнішню антену на дах будівлі, балкон на сходи і т.д. В іншому випадку працювати не буде. Успіхів в монтажі, купивши підсилювач у нас ви можете безкоштовно отримати консультацію по встановленні у нашого оператора.

 

 

Bymanager

Google Sale Prod

One Comments “Як вибрати репітер

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *