1 Тра Опублікував manager

Роз’єм типу N

 

Історія

Роз’єм типу N було розроблено в 1940 році Полом Нейлом. Назва роз’єму пішла від прешої літери прізвища її винахідника (N), звідти і N-type. Спочатку роз’єми були розроблені для частот до 1 ГГц і використовувалися у військовій апаратурі, згодом стали використовуватися і для частот до 11 ГГц. Пізніше розробка отримала поліпшення зроблене також в США Юліусом Боктой, покращили N-type щоб використовувати частоти до 18 ГГц. Штекери роз’єми  типу «тато» конструюються для ручного закручування  і використовують повітря як діелектрик між контактами. Там де потрібно хороший контакт без зазорів, ці параметри не критичні але впливаюсть на якість передачі сигналу.

Роз’єм N-male RG-8
Роз’єм N-male RG-8

Потужність

Максимальна потужність в N роз’ємах обмежується напругою пробою повітря між контактами. Середня потужність обмежується перегрівом центральної жили і втратами сигналу, також залежить від частоти. Типові виробники нових роз’ємів дають обмеження в 5000 Вт на частоті 20 МГц і 500 Вт на 2 ГГц.

Роз'єм типу N
Роз’єм n-male під кабель RG-8

Роз’єми типу N відповідають стандарту MIL-C-39012, і існують в двох версіях на 50 Ом і 75 Ом. Версія на 50 Ом широко використовується в інфраструктурі мобільного зв’язку, бездротової передачі даних, пейджингових і стільникових системах зв’язку. Версія на 75 Ом використовується для кабельного телебачення. З’єднання двох типів цих роз’ємів може привести до їх пошкодження, так як вони мають різний радіус центрального контакту. Багато N-роз’єми НЕ позначені і можуть бути переплутані.

Сфера примінення

Роз’єми на 50 Ом часто використовуються для Wi-Fi антен, підсилювачів зв’язку на частоті 2,4 ГГц і 5 ГГц, або для передачі сигналу мобільних підсилювачів різного роду.

N-роз’єми відповідають стандарту MIL-C-39012 (Волоконно-оптичні з’єднання, розроблені для міністерства оборони США), існують в двох версіях 50 Ом і 75 Ом. Для мобільного зв’язку використовуєтся 50 Ом-на версія роз’ємів.

Bymanager

Google Sale Prod

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *