17 Бер Опублікував manager

Історія Nokia

 

Nokia Corporation – фінська транснаціональна компанія, виробник телекомунікаційного устаткування для мобільних, фіксованих, широкосмугових і IP-мереж. У 2000-і роки домінувала на світовому ринку мобільних телефонів (з 2013 року телефони під маркою Nokia випускаються іншими виробниками).

Станом на початок 2013 року в компанії працювало трохи менше 100 тис. Співробітників, в кінці 2000-х число співробітників доходило до 132 тис. чоловік . Продукція компанії продається більш ніж в 150 країнах світу. У 2012 році втратила перше місце на ринку мобільних телефонів, поступившись першим місцем Samsung з часткою 19% порівняно з 22% . У 2011-2012 роках в умовах втрати частки ринку почала активно співпрацювати з Microsoft, по суті, відмовившись від підтримки своєї власної операційної системи для мобільних пристроїв Symbian і розвитку операційної системи MeeGo, перейшовши на платформу Windows Phone; восени 2013 року продала свій мобільний бізнес Microsoft за € 5,44 млрд. У квітні 2015 року був підписаний договір про наміри з Alcatel-Lucent, згідно з яким ця компанія буде придбана за 15,6 млрд доларів. У травні 2016 року оголосила про співпрацю з незалежною компанією HMD Global , яка почала виготовляти телефони та планшети під брендом Nokia. Станом на кінець 2010го одним з основних напрямків діяльності стала розробка наступного покоління стандартів для мереж рухомого зв’язку 5G і їх тестування на мережах діючих операторів зв’язку.

Штаб-квартира компанії знаходиться в Еспоо, місті-супутнику Гельсінкі.

Початком заснування компанії вважається 1865 рік, коли гірничий інженер Фредерік Ідестам (фін. Knut Fredrik Idestam) заснував в Тампере, на південному заході Фінляндії, невелику паперову фабрику. Його компанія була в 1871 році перейменована в Nokia Ab.

В кінці XIX століття плани Мехеліна розширити бізнес до вироблення електроенергії і виробництва кабелів розходилися з ідеями Ідестама. У 1896 році Ідестам відійшов від управління Nokia Ab, і зайняв місце президента компанії Мехелін зміг проштовхнути свою ідею акціонерам. У 1902 році виробництво електроенергії стала одним з видів діяльності компанії Nokia Ab.

Заснована в 1898 році компанія з виробництва гумових виробів Finnish Rubber Works в 1922 році отримала контроль над компанією Nokia Ab і над заснованої в 1912 році компанією з виробництва кабелів Finnish Cable Works, а в 1967 році відбулося офіційне злиття цих трьох компаній в одну. Щоб ця операція задовольняла тодішнє фінське законодавство, формально Finnish Rubber Works і Finnish Cable Works влилися в Nokia Ab, найменшу з усіх трьох.

Об’єднана компанія мала п’ять основних видів діяльності: виробництво гумових виробів (сучасна компанія Nokian), кабелів та електроніки, переробка деревини та виробництво електроенергії. З роками до них додалося кілька другорядних, наприклад, виробництво мисливських рушниць, пластиків і хімічних матеріалів.

Нова компанія займалася різними виробництвом, створюючи в якийсь період паперову продукцію, автомобільні та велосипедні покришки, взуття, різні кабелі, телевізори та іншу побутову техніку, персональні комп’ютери, електричні генератори, робототехніку, конденсатори, військові засоби зв’язку та екіпіровку (наприклад, шифрувальний текстовий комунікатор Sanomalaite M / 90 та протигаз M61 для фінської армії), пластмасу, алюміній і хімікати. Кожне виробництво мало власного директора, який звітував першому президенту Nokia Corporation, Бьyoрну Вестерлунд. Як президент Finnish Cable Works він відповідав за створення і організацію в 1960 році першого відділу по електроніці в компанії, інвестуючи в телекомунікаційне майбутнє Nokia.

З початку 1980-х років компанія почала активно розвивати розробку і виробництво електроніки, чому сприяла покупка ряду електронних компаній. У 1987 році основним бізнесом компанії стає побутова електроніка, зокрема, фірма стала третім за величиною виробником телевізорів в Європі.

В кінці 1980-х компанія потрапила в кризовий стан, чому сприяв загальний спад світової економіки. Криза була подолана реструктуризацією бізнесу, відмовою від більшості видів діяльності і фокусуванням на нових технологіях – зокрема, розвитком телекомунікаційного підрозділу.

Як окрема компанія в 1988 році з компанії була виділена Nokian Renkaat, яка з 1967 року була її «гумовим» підрозділом, з цього моменту Nokian Renkaat не має ніякого відношення до Nokia.

У 1960 році AT & T розробляє перший комерційний модем, а в 1963 році компанія Bell System випускає перший радіотелефон. Однак в галузі як і раніше панує консерватизм, повсюдно використовуються електромеханічні і аналогові комутатори, і ніхто не думає про перехід на «цифру». Тим не менш, компанія робить сміливий хід і розробляє цифровий комутатор на основі імпульсно-кодової модуляції. У 1969 році Nokia стає першою компанією, яка випускає апаратуру передачі з ІКМ, що відповідає стандартам міжнародного консультаційного комітету з телефонії і телеграфії. Вступаючи в цифрову епоху раніше всіх, Nokia робить найважливіше стратегічне рішення за свою історію. У 1970-х роках випущений цифровий комутатор Nokia DX 200 для автоматичних телефонних станцій, завдяки чому компанія з успіхом виходить на телекомунікаційний ринок. Універсальність пристрою і гнучкість його архітектури дозволила компанії виробляти на його основі різні комунікаційні пристрої.

Bymanager

Google Sale Prod

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *