15 Бер Опублікував manager

Антена для підсилення GSM зв’язку та Wi-Fi сигналу.

 

Wi-Fi антена – це радіотехнічний пристрій для прийому і передачі сигналів бездротового інтернету. Принцип дії наступний: коливання ВЧ створювані генератором (роутер) при передачі через Wi-Fi антену перетворюється в електромагнітні хвилі і випромінюється в простір. А в приймаючій відбувається зворотній процес. Антена визначає зону покриття точки доступу.
Для підключення Wi-Fi антени до приймача або передавача (ПК, ноутбук, роутер) використовуються антенні кабелі або Wi-Fi адаптери. Одна і та ж Wi-Fi антена може працювати в двох режимах (прийом і передача) одночасно.
Найчастіше Wi-Fi антени застосовуються для зосередження спектра сигналів в певному напрямку, не посилюючи його, а просто роблячи зв’язок надійніше. Роблять це за допомогою рефлектора, або іншими словами відбивача. Встановлюються роутери в будинках, офісах, торгових центрах або важкодоступних місцях, де не можна прокласти дротове з’єднання.
2. Виконання для внутрішнього і зовнішнього застосування.
Всі антени підрозділяються на два типи: для зовнішнього і для внутрішнього застосування. Відмінність їх полягає в геометричних параметрах і стійкістю до зовнішніх перешкод. Антени зовнішнього застосування більше і йдуть в комплекті з кріпленням. Антени внутрішнього виконання використовується в будинках або офісах, а зовнішнього – для покриття, наприклад, площі на дворі вашого будинку або в саду.
Для прикладу візьмемо антену марки ТРИАДА-2680. Є антеною внутрішнього використання. Кріпиться до стелі на діелектричну поверхню (мал. 1).

 


Малюнок 1. Антена внутрішня на стелю ТРИАДА-2680
 

Прикладом зовнішньої антени можна взяти марку ТРИАДА-2635. Кріпиться на стовп або іншу поверхню в напрямок пристрою одержувача (Мал.2)


Антена зовнішня ТРИАДА-2635 (Мал 2)
Спрямованість антени. Всеспрямовані і спрямовані.
Спрямованістю антени називається залежність створюваного магнітного поля з її оприлюдненням, а діаграма спрямованості показує графічне представлення коефіцієнта посилення антени.
Головні параметри, за якими роблять кількісну оцінку спрямованості Wi-Fi антени це ширина пелюстки, коефіцієнт спрямованої дії.
По спрямованості антени можна розділити: спрямовані і всеспрямовані. Різниця між ними в тому, що перші за допомогою рефлектора-відбивача перенаправляють сигнал в потрібну сторону і мають діаграму у вигляді пелюстки, а другі поширюють сигнал по радіусу навколо себе і мають кругову діаграму в горизонтальній площині. Варто зазначити, що кожна з них може бути, як внутрішньої, так і зовнішньої.

Прикладом внутрішньої спрямованої Wi-Fi антеною є марка ТРИАДА-2635. Застосовується для з’єднання з одним комп’ютером або однією точкою доступу. Діаграма спрямованості представлена ​​на Мал 3.

 

 


Мал. 3, Діаграма спрямованості Wi-Fi антени в горизонтальній площині.
 

Як приклад всенаправленной антени ТРІАДА-2420. Поширює сигнал по колу навколо себе. Діаграма спрямованості показана на мал.4.

 

(малюнок 4)

Діаграма внутрішньої всенаправленной Wi-Fi антени в горизонтальній площині.

Секторні антени – потужність сигналу максимальна в певному секторі.
Панельні антени – спрямовані і мають діаграму вигляді пелюстки в обох площинах.

Коефіцієнт посилення.

Коефіцієнт посилення насправді не підсилює сигнал, так як не має власного джерела електричної енергії, а просто концентрує сигнал в певному напрямку, забезпечуючи більш надійний зв’язок між приймачем і передавачем.
Коефіцієнт посилення визначає різницю між щільністю потоку енергії, що випромінюється антеною в якомусь напрямку, і щільністю потоку при роботі ізотропного випромінювача. Ізотропний випромінювач (антена) – генератор електромагнітних хвиль, що випромінює їх в усі напрямки рівномірно. Вимірюється коефіцієнт в ізотропних децибелах.
Визначити коефіцієнт можна за формулою:

 

Окружність C становить довжину хвилі L, а відстань d між витками складає 0,25 * С. Розмір відбивача R дорівнює C або L.
N – кількість витків.

Поляризація. Однополярізаціонние, двуполярізаціонние (MIMO, AirMax)

Поляризація – це напрямок вектора електромагнітної хвилі. Велике значення має поляризація антени, так як радіохвилі поширюються в навколишньому середовищі по-різному. По виду поляризації розрізняють

Однополярізаціонние – це антени, які випускають сигнал або в горизонтальній, або у вертикальній поляризації. Залежить від розташування випромінювача.

Двуполярізаціонние – це антени, які передають дані одночасно в горизонтально і вертикальної поляризаціях.
При виготовленні антен на них клеїться бирка, яка показує в якій поляризації випромінює антена (найчастіше намальована стрілка). Якщо повернути навколо осі на 90 градусів, то антена змінить свою поляризацію.
Для того щоб зв’язок був надійною, необхідно, щоб поляризація джерела і приймача збігалися.
У двухполярізаціонних антенах використовується технологи MIMO і розшифровується Multiple Input Multiple Output (кілька входів і виходів). Принцип роботи антен MIMO наступний:
на передавальній стороні присутній дільник потоків, який розбиває дані на підпотоків. Число під потоків дорівнює числу антен. Далі йде передача даних по кожній з антен з різною поляризацією. Це робиться для того щоб сигнал міг бути ідентифікований приймаючою стороною
на приймаючій стороні антени приймають сигнал. Кожен з передається підпотоків надходить на антену в приймальнику. Далі з усього потоку енергії сигналу кожна антена приймає тільки той підпотоків, за який вона відповідає. Розподіл відбувається за законом, яким забезпечений кожен сигнал.
Друга технологія, яка використовується в бездротових мережах називається AirMax. Різниця між Wi-Fi і WiMax в тому, що в першому випадку станція прослуховує радіосигнали і визначає зайнятість каналу (при вільному каналі пакет відсилається), а в другому кожному абоненту виділяється слот для передачі і прийому даних. Як наслідок, затримок немає, слухати ефір не треба. Кількість користувачів в Wi-Fi технології не більше 20, а в WiMax до 120. AirMax вирішує проблему, коли два клієнта посилають сигнал в один час. Так само затримка передачі голосу і відео зменшується, так як після опитування абонентів накладається пріоритет.

 Робочий діапазон частот

Робочий діапазон частот – це інтервал частот, де передбачено характеристики притаманні ТВ антени (коефіцієнт посилення, узгодження)
Робочий діапазон частот дозволяє використовувати антену в різних стандартах (3G, Wi-Fi, WiMax).

GSM-900-1800 МГц
3G-2100 МГц
Wifi-2400 МГц
WiMax-2600 МГц

 

Bymanager

Google Sale Prod

One Comments “Антена для підсилення GSM зв’язку та Wi-Fi сигналу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *